ufaeaglerock

อัพเดตข่าวสาร บทความพนัน แนะนำเทคนิคการเล่นอย่างเซียน

Проджект-менеджер: Обов’язки, Зарплата Та Кар’єрні Перспективи

IT Вакансії / 31 พฤษภาคม 2023 /

Хоча насправді таке визначення доволі примітивне. Такі приклади є навіть серед моїх колег. Насправді обов’язки PM різняться як у різних компаніях, так і всередині однієї і тієї самої — в залежності від особливостей проєкту. Але якщо кодинг — не ваше, натомість ви любите взаємодію з людьми та маєте лідерські якості, можна спробувати «пірнути» в роботу проєкт-менеджера. Project Manager багато комунікує (у тому числі і з продактом) на всіх етапах проєкту, відповідає за якість та стежить за термінами, координує роботу команди, мотивує її.

Для Project Manager в IT необхідно також володіти англійською мовою як мінімум на рівні upper-intermediate. Будьте першим, хто оцінить цю публікацію. Згідно з опитуванням DOU, 33% РМ оцінюють свій рівень володіння як «просунутий» (Advanced).

Також більш досвідчений фахівець повинен мати уявлення про те, як створюється продукт та доставляється в певне середовище. Потрібно розуміти важливість досвіду користувача, вміти робити прототипи та макети, проводити аналітику, базово розбиратися в коді й мовах програмування. Поважайте й любіть свій проєкт та команду – і ваша робота буде цікавою, важливою та корисною! І не забувайте слідкувати за програмами EPAM University з Project Management — реєструйтесь на відкриті програми або підписуйтесь на поштові повідомлення за напрямом. Понад 12 років досвіду в управлінні розробкою ІТ продуктів в ІТ компанії та в компаніях із власними відділами розробки. Експертка у впровадженні agile-практик у роботу крос-функціональних команд.

Стрес Та Велике Навантаження

Тож, розклад дня залежить від кількості та складності проєктів, але незмінною є щоденна комунікація із усіма учасниками проєкту. Якщо використовувати оптимізм Проєктних менеджерів, то подумайте, наскільки важливою ланкою IT компанії ви можете стати. Middle PM — це вже самостійний керівник, якій опанував необхідні навички, але може звернутися по допомогу, якщо її потребує. «Я раджу починати зі статей про Project Management в IT. Дізнайтеся, про що ця професія, як загалом влаштована робота над проєктом. Набагато важливіше зібрати сильну команду та вибудувати з нею довірчі стосунки.

хто такий Technical Project Manager

В багатьох IT-компаніях позиція project manager поділяється на Intern (Trainee), Junior, Middle і Senior. Якщо й далі заглиблюватися, то тем насправді дуже багато. Перегляд та, за необхідністю, відповідь на електронні листи та повідомлення у месенджерах.

Крім того, вам потрібно буде шукати проєкти, на яких ви не часто комунікуватимете із замовником, або бути асистентом старшого та досвідченішого РМ’а. Після сеньйора можна зрости до позиції Head of PMO (Project Management Officer), тобто стати менеджером менеджерів. Якщо проджект-менеджер відповідає за продукт або його частину, то PMO займається розробкою на рівні бізнес-стратегії. Проджект-менеджер відповідає на запитання “Як?” і коли? Понад 7 років досвіду управління проєктами в ролі Project Manager / Scrum Master (web, cell, FinTech, AdTech, E-commerce).

Як Вчитися Та Знайти Роботу

Ми зібрали статистику, скільки заробляє project manager від junior до COO в Україні, Великобританії, Німеччині та США. Винагорода вказана за місяць у доларах. Якщо тут немає потрібної вам країни, виберіть її на Glassdoor.

хто такий Technical Project Manager

Подивимося, що робить проджект-менеджер, з прикладу Джесси. Компанія розвиває онлайн-магазин елітних брендів типу Farfetch. Ми написали цю статтю, щоб розкрити, що робить менеджер IT-проекту команді та як їм стати. Загалом матеріали курсу корисні та можуть застосовуватись у будь-якій сфері проєктного менеджменту. Але більшість прикладів куратор наводитиме саме з IT. Можна сказати, що нічого складного в управлінні проєктами немає.

Робочий День Проджект Менеджера

Наостанок додамо, що в аутстаф-проєктах рідко коли буває посада ПМ. Зазвичай тут команда працює напряму з замовником. Проєктний менеджер у цьому випадку виступає на стороні замовника, виконуючи ті ж функції, що й ПМ у продуктових та аутсорс-проєктах. За необхідності вносяться зміни і продовжується робота — до завершення проєкту. Ось тут проджект має виступити у ролі дипломата, що враховує інтереси усіх сторін. Так, разом із командою він обговорює, яким чином можна оптимізувати процеси.

хто такий Technical Project Manager

Тому коли на проєкті щось горить (терміни, ноутбук програміста, нерви замовника), роль Project Manager — гасити займистий об’єкт. ► Розуміння Agile принципів та досвід у застосуванні його фреймворків. Проведення мітингу з клієнтом, після якого потрібно підготувати та вислати підсумки зустрічі та призначити дату та час наступної. Навчальні та особисті проекти потрібно правильно уявити роботодавцю. Як описувати кейси в портфоліо, щоб пройти відбір ми розуміємо, як оформляти результати в портфоліо.

Далі проджект-менеджер може стати Head of PMO та COO. Тепер зрозуміло, що проект менеджер може працювати в IT-компаніях https://wizardsdev.com/ різного рівня. Подивимося, який кар’єрний шлях чекає на новачка. Це стосується й вирішення проблем у відносинах колег.

Але найбільшу зацікавленість у кандидатів викликають, як правило, ІТ-компанії. Вони, до речі, найчастіше відкриті до набору молодих фахівців без досвіду роботи. Senior — не кінцева ланка в кар’єрному зростанні проджекта. Або зайняти посаду COO (Chief Operating Officer) і відповідати не за проєкти, а за бізнес-план компанії. Крім стандартних обов’язків менеджера проєкту, фахівець часто усуває розбіжності між думками членів команди, знає проблеми як співробітників, так і клієнтів. Чи задовольнить клієнта проєкт, багато в чому залежить саме від роботи проєкт-менеджера.

Працювала в аутсорсингових і продуктових компаніях, а також українському стартапі. Втім слід зазначити, що хоч технічний досвід допомагає в роботі над проєктами, але проджект менеджер — це не лише технар, що вміє управляти командою. Реалізація функціоналу Business Analyst вакансії проєкту, що був закладений у ТЗ від клієнта, — це ще не завершення. Завдання проєктного менеджера полягає при цьому в координації роботи команди саппорту. Часто кандидати мають свій список компаній-фаворитів, в яких хотіли б працювати.

  • Senior Project Manager із 7-річним досвідом роботи з SaaS, Healthcare, CGI, FinTech та іншими продуктами.
  • Може здатися, що проджект-менеджмент – це налагодження процесів і випуск продукту.
  • Також більш досвідчений фахівець повинен мати уявлення про те, як створюється продукт та доставляється в певне середовище.
  • Як описувати кейси в портфоліо, щоб пройти відбір ми розуміємо, як оформляти результати в портфоліо.
  • «У будь-якій ситуації залишайся людиною».

Наприклад, він деталізує вимоги до проекту, щоб розробники не витрачали час на їхнє уточнення. Робота в проекті – це не про комфорт та стабільність. Замовник просить переробити функціональність, над якою ви працювали цілий місяць.

хто такий Technical Project Manager

Ще можна зайняти позицію COO (Chief Operating Officer) — операційного директора та керувати процесами компанії. COO не управляє проектами, а відповідає за бізнес-план компанії. Він слідкує за тим, щоб процеси відповідали обраній бізнес моделі, а якість продуктів — встановленим у компанії вимогам. Продакт розвиває продукт, маркетолог – виводить його на ринок.

Ще 48% РМ оцінили свій рівень англійської як вище середнього (Upper-Intermediate). У стартапах багато свободи та можна експериментувати з методиками. Ні, я не стверджую, що PM — єдина важлива людина на проєкті, зовсім ні, але те, що вона є «палочкою-виручалочкою», це точно. Перевірка e-mail та месенджерів для коригування планів на наступний день. У скейлапах можна швидко вирости та керувати одразу кількома командами. Визажист — специалист сферы красоты, который безупречно делает макияж.